HomeInformacjeZawody strzeleckie na strzelnicy w Puławach

Zawody strzeleckie na strzelnicy w Puławach

W doskonałych warunkach pogodowych na puławskiej strzelnicy rywalizowali strzelcy  podczas tegorocznych Integracyjnych Zawodów Strzeleckich Miast i Gmin Powiatu Puławskiego o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu i Starosty Puławskiego.

Zawody już tradycyjnie rozgrywano w dwóch kategoriach broni. Uczestnicy strzelali z broni krótkiej na dystansie 25 metrów w pozycji stojącej a także z broni długiej typu KBK Ak tarcze oddalone były o 100 metrów od strzelców. Według sędziego głównego Stanisława Stępnia z LOK zawody stały na wysokim poziomie. W klasyfikacji drużyn samorządowych pierwsze miejsce zajął Urząd Gminy Żyrzyn  z  519 punktami na koncie drugi był Urząd Gminy Końskowola, który wystrzelał 436 punktów a najniższy stopień podium przypadł Urzędowi Gminy Kurów, który zdobył 407 pkt. Spośród drużyn poza samorządowych najlepsza okazała się Agencja Ochrony Respect System, która wystrzelała 549 pkt.  2 miejsce przypadło  Państwowej Straży Pożarnej z Puław  pkt 492, a trzecie miejsce Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Puławach   pkt 382. Zawody te zgodnie z założeniami mają na celu zintegrowanie środowisk samorządowych a przy tej okazji podnieść poziom umiejętności strzeleckich uczestników. Jak podkreślają organizatorzy bardzo optymistycznym elementem tych zwodów było uczestnictwo sporej grupy młodzieży, która bardzo chętnie uczy się strzelania i zasad posługiwania się bronią.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz