HomeInformacjeRocznica śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego

Rocznica śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego

Kilkunastu mieszkańców Puław zebrało się w czwartek o 19.00 przy krzyżu upamiętniającym zbrodnie dokonane przez funkcjonariuszy puławskiego Urzędu Bezpieczeństwa na więźniach. Okazją była 69 rocznica śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego, podczas tej uroczystości złożono kwiaty, przedstawiono, życiorys i sylwetkę rotmistrza a od niedawna awansowanego pośmiertnie pułkownika Witolda Pileckiego.

Już niebawem sylwetka Witolda Pileckiego jeszcze mocniej zaistnieje w przestrzeni publicznej za sprawą uchwały Rady Miasta Puławy, na podstawie której ulica Armii Ludowej w osiedlu Niwa zmieni nazwę na właśnie  Witolda Pileckiego. Swoja nazwę straci także jeszcze jedna puławska ulica, która do tej pory nosi imię Lucjana Szenwalda.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz