HomeInformacjeII Festiwal Historyczny „Żołnierze Wyklęci” zawsze w naszej pamięci”

II Festiwal Historyczny „Żołnierze Wyklęci” zawsze w naszej pamięci”

Na dużej scenie Puławskiego Ośrodka Kultury Dom Chemika odbył się II Festiwal Historyczny „Żołnierze Wyklęci” zawsze w naszej pamięci” Organizatorzy Światowy Związek Żołnierzy AK i WiN Koło Puławy postawili sobie za cel by impreza  przede wszystkim rozbudzała wrażliwość estetyczną, muzyczną i poetycką, a także by popularyzować treści patriotyczne  w repertuarze młodych wykonawców.

Jednak chyba to co najważniejsze w całej imprezie by dzięki utworom muzycznym i poezji ocalić od zapomnienia „Żołnierzy Wyklętych”. W konkursie wzięli udział uczniowie wszystkich szczebli nauczania od klas 4 szkół podstawowych przez gimnazjalistów po uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jury konkursowe skupiło się na ocenie zgodnego z tematem doboru tekstu lub utworu, interpretacji a także umiejętności czysto warsztatowych jak dykcja i posługiwanie się słowem. Przypomnijmy, ze przesłuchania konkursowe odbyły się 17 maja a najlepsi zdaniem Jury zaśpiewali w koncercie finałowym, który publiczność mogła podziwiać w ub. niedzielę.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz