HomeInformacjePuławska Spółdzielnia Mieszkaniowa walczy z dłużnikami

Puławska Spółdzielnia Mieszkaniowa walczy z dłużnikami

Puławska Spółdzielnia Mieszkaniowa postanowiła wypowiedzieć wojnę dłużnikom. Od dłuższego czasu komórki odpowiedzialne za monitorowanie należności wzywają do zapłaty zaległości a w przypadku braku reakcji ze strony dłużników przeprowadzają dalsze czynności, które prowadzą do egzekucji komorniczych włącznie.

Zadłużenie w tej największej z puławskich spóldzielni na koniec roku 2016 wynosiło 1 mln 400 tyś złotych a rekordzista, który nie regulował należności przez 10 lat miał zadłużenie w kwocie 100 tysięcy. Został wyeksmitowany a jego mieszkanie zostanie wystawione na sprzedaż. W sukurs PSM przyszło miasto, które zapewniło dla eksmitowanych i potencjalnych kandydatów do eksmisji mieszkania socjalne. Zarząd PSM nie ukrywa, że zamierza z tym procederem walczyć bardzo konsekwentnie oczywiscie zgodnie z literą prawa. Jak podkreślił Prezes Wacław Strzelec, gdyby PSM mogła dysponować tymi pieniędzmi, które stanowią dług mogłaby wykonywać na bieżąco większość zadań inwestycyjnych  bez obciążania dodatkowo spółdzielców.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz