HomeInformacjeMuzeum Czartoryskich rozpoczyna sezon wystawienniczy

Muzeum Czartoryskich rozpoczyna sezon wystawienniczy

Muzeum Czartoryskich w Puławach wspólnie z Towarzystwem Stanisławowskim rozpoczyna swoja działalność wystawienniczą W sobotę nastąpi inauguracja  sezonu w Muzeum. Członkowie grupy rekonstrukcyjnej Towarzystwa Stanisławowskiego przeniosą gości w klimat życia dworu księżnej Izabeli.

Na zwiedzających oczekują przepiękne epokowe stroje i fryzury. Podczas zwiedzania wystawy będzie można się dowiedzieć jakie rozrywki towarzyszyły mieszkańcom ówczesnych rezydencji. W programie przewidziano m.in spotkanie przy stoliku kawowym  z zachowaniem dbałości o detale zastawy i dekoracji stołowej także rozgrywkę przy  stoliku karcianym oraz  piknik dworski gdzie zaprezentowane zostaną ówczesne zabawy na powietrzu  bańki, ciuciubabka, nauka języka francuskiego z dziećmi w wieku 3 – 13 lat pod opieką guwernantki. W programie rozpoczęcia sezonu muzealnego w Puławach grę w krokieta członkowie grupy rekonstrukcyjnej zaprezentują grę z wykorzystaniem replik sprzętu sportowego oraz stolika bocznego, przy którym gracze będą mogli odpocząć i zapisać wyniki gry. Te i inne atrakcje już w najbliższa sobotę od godz. 14.00

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz