HomeWasze LPUJedna jaskółka wiosny nie czyni… ale jest nadzieja!

Jedna jaskółka wiosny nie czyni… ale jest nadzieja!

W ostatnim artykule napisałem o nowym przysłowiu puławian, które mocno uwydatni się po jesiennym rozliczeniu kosztów ogrzewania przez OPEC… Ale oto pojawiła się jaskółka, a nawet dwie.

Tytułowa nadzieja ponoć umiera ostatnia i ja osobiście traciłem ją , na to, że jest chęć zmiany w Puławach. Ale tytułowa jaskółka objawiła się w postaci wspólnot, które postanowiły się przyjrzeć kosztom ponoszonym przez ich członków w zakresie ogrzewania mieszkań, a także wody. Cieszę się, że do tematu zabrano się bardzo profesjonalnie. Poproszono o opinie audytorów energetycznych z uprawnieniami z Lublina. Dysponuje kopiami ich opinii. Z niemałą satysfakcją wobec rzeszy hejterów,  którzy „uczynnie” i „bezinteresownie”  określali poziom mojej merytorycznej wiedzy w tym temacie –  opinia potwierdziła to co wielokrotnie opisywałem na temat mocy zamówionej.
Całość  opinii można streścić jednym zdaniem: że stopień wykorzystania ciepła do mocy jest tak niski, że istnieje uzasadniona możliwość  obniżenia mocy zamówionej!!!! Przewidywana oszczędność liczona jest na kilka tysięcy na blok, w skali roku.
Można przyjąć że każdy mieszkaniec tych wspólnot zaoszczędzi na opłacie miesięcznej około 20, 30 zł… Czy to dużo, czy mało oceńcie Państwo sami. Jak dowiedziałem się nieoficjalnie pisma o zmianę mocy są szykowane i zostaną wysłane, bowiem wspólnoty podjęły decyzje, że nie będą przepłacać i narażać na nieuzasadnione koszty swoich członków. Brawo!!!!!

Na ten bardzo deszczowy weekend majowy to bardzo dobra wiadomość. Udanego wypoczynku i mam nadzieję na kolejne jaskółki.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Urodzony puławianin , mgr ekonomii, członek szczęśliwej rodziny (żona i 2 synów). Pracuje w GA ZA „Puławy” S.A., społecznik, ekspert FZZ, pasjonat brydża, turystyki (w szczególności górskiej), uprawiający od czasu do czasu sporty.

Brak komentarzy

Napisz komentarz