HomeSportNice 1.liga. Podział punktów w meczu Wisły z Chojniczanką (FOTO)

Nice 1.liga. Podział punktów w meczu Wisły z Chojniczanką (FOTO)

Chojniczanka jechała do Puław po zwycięstwo jednak napotkała na spory opór zajmujaca 13 miejsce w tabeli Wisła zagrała bardzo dobre i wyrównane spotkanie To co zobaczyli w sobotnie popołudnie kibice absolutnie nie odzwierciedlało sytuacji w tabeli Nice 1.ligi.

Wiślacy odważnie podeszli do spotkania i dzięki temu jeden punkt  pozostał w Puławach. Wyjściowy skład puławian różnił się nieco od zestawienia, w którym wyszli Wiślacy w meczu z Chrobrym. Przede wszystkim do pierwszej jedenastki dołączył Adrian Popiołek, na ławce rezerwowych usiadł Toni Kohlemainen, od pierwszej minuty na boisku zameldował się także Konrad Nowak, który pauzował za kartki. Goście od początku skupili się na pilnowaniu Sylwestra Patejuka, który wyjątkowo “kaleczył” w poprzednich starciach Chojniczankę grając w Wiśle Puławy ale także i wcześniej w barwach Zawiszy Bydgoszcz dzięki temu więcej swobody mieli inni zawodnicy. Po dwóch dość groźnych akcjach Chojniczanki do głosu zaczęli dochodzić  piłkarze Adama Buczka najpierw Konrad Nowak zagrał tuż przed nosem bramkarza gości  niestety nikt z partnerów  nie “zamknął” tej akcji, chwilę później Jakub Smektała strzelał ale bramkarz Chojniczanki wyłapał to uderzenie.  W kolejnych minutach Wiślacy mieli następne szanse. W  73 minucie Piotr Żemło przestrzelił po dośrodkowaniu Konrada Szczotki z rzutu rożnego. Jego strzał głową minął poprzeczkę bramki Łukasza Budziłka.  Cztery minuty później zawodnicy Chojniczanki mieli szansę na objęcie prowadzenia.  Kolejny raz znakomicie w bramce Wisły zachował się Andrzej Witan w sytuacji “sam na sam” z Jakubem Biskupem okazał się lepszy. W międzyczasie drużynę Wisły uratował słupek i znakomita interwencja Mateusza Pielacha tak więc kibice, którzy pojawili się na stadionie przy Hauke Bosaka nie mieli powodów do narzekań jsli chodzi o  brak emocji. W 83 minucie puławianie mogli rozstrzygnąć wynik spotkania. Tomasz Sedlewski  bardzo dobrze zagrał do Jakuba Smektały, jednak ten strzelił po nogach piłkarzy Chojniczanki i piłka  opuściła boisko. Jeszcze w ostatnich sekundach spotkania groźnie strzelał Jakub Biskup, ale i tym razem bramkarz z Puław okazał się lepszy. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem i podziałem punktów.

Wisła Puławy vs Chojniczanka Chojnice 0:0

Wisła: Andrzej Witan – Tomasz Sedlewski,Mateusz Pielach, Piotr Żemło, Iwan Litwiniuk, Jakub Smektała, Arkadiusz Maksymiuk, Adrian Popiołek (Toni Kolehmainen), Konrad Szczotka (Dawid Pożak),Sylwester Patejuk, Konrad Nowak (Mariusz Idzik).

Fotorelacje: Marcina Szeląga i Mariusza Karolaka

foto: Marcin Szeląg

foto: Mariusz Karolak

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz