HomeWasze LPUWisława Szymborska królowała w “dziewiątce”

Wisława Szymborska królowała w “dziewiątce”

We czwartek i piątek (23, 24 bm.) w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. KEN w Puławach poezja była najważniejsza. Po raz dziewiąty odbywał się Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Wisławy Szymborskiej. Wiosenne spotkania z twórczością wielkiej damy polskiej poezji stały się tradycją w ZSO nr 1 im. KEN w Puławach.

Tegoroczny konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży. Do „dziewiątki” przybyli uczniowie z  Dęblina, Gozdu, Góry Puławskiej, Nałęczowa, Wierzchowin i Puław. Recytacji przysłuchiwała się komisja oceniająca w składzie: Małgorzata Klinkosch – instruktorka Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach, Barbara Kycko –wieloletnia nauczycielka języka polskiego w ZSO nr 1 im. KEN oraz Ryszard Stępień – radny Rady Miasta Puławy, instruktor POK „Dom Chemika”, aktor i reżyser.
Pierwszego dnia komisja wysłuchała 30 recytatorów z gimnazjów prezentujących wybrane wiersze wybitnej polskiej poetki. Pierwsze miejsce zajął  Antoni Sarba z  Gimnazjum w Górze Puławskiej. Drugą nagrodę otrzymał Mateusz Mućka z Gimnazjum w Gozdzie, zaś trzecie miejsce zajęła Weronika Potera z Gimnazjum w Wierzchowinach . Komisja przyznała też  wyróżnienia dla Pauliny Prygiel z Gimnazjum w Wierzchowinach oraz Krystiana Kurdziałka z Gimnazjum nr 3 w Dęblinie. W piątek jury wysłuchało prezentacji 20 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Pierwsze miejsce zajęła Anna Martyniuk z II LO im. KEN w Puławach, drugie miejsce zdobyła Martyna Barszczewska z LO w ZS nr 2 w Nałęczowie, zaś trzecie zajęła Aleksandra Gizińska  z Zespołu Szkół nr 1 w Puławach. Wyróżnienia otrzymały: Anna Wydra z III LO z ZSO nr 2 w Puławach i Klaudia Krześniak z Zespołu Szkół nr 1 w Puławach. Już za rok kolejne, jubileuszowe spotkanie z poezją noblistki.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz