HomeInformacjeUwaga !!! Droga pomiędzy Michałówką a bramą nr 5 przy ZA będzie zamknięta

Uwaga !!! Droga pomiędzy Michałówką a bramą nr 5 przy ZA będzie zamknięta

Budowa obwodnicy Puław wykonywana przez konsorcjum Energopol Szczecin i Przedsiębiorstwo Robót drogowych ze Zwolenia wkracza w kolejny etap. Od środy (29 bm.) zostanie zamknięta część drogi prowadzącej od skrzyżowania dróg w Michałówce do bramy nr 5  Grupy Azoty Puławy.

Oznacza to niestety  wydłużenie trasy dojazdu do pracy głównie dla zatrudnionych w  Zakładach Azotowych, ale również dla kierowców ciężarówek. Kierowcy będą musieli jadąc od Żyrzyna kierować się bezpośrednio na rondo przy dworcu PKP Puławy Miasto  i stąd Aleją Tysiąclecia dojechać do skrzyżowania tuż przed wiaduktem kolejowym. Przez ponad 3 tygodnie będzie to jedyna możliwa trasa dojazdu do siedziby Dyrekcji Grupy Azoty “Puławy” S.A. jak i bramy głównej oraz bram 3 i 5. Zamknięcie tego odcinka drogi było nieuniknione w tym newralgicznym punkcie przebieg obecnej drogi  pokrywa się z nowym przebiegiem trasy. Drogowcy wykonają infrastrukturę drogową m.in dokończą wiadukt oraz zbudują przepusty pod przyszłą obwodnicą. Ze względów bezpieczeństwa nie można tych prac wykonać nawet podczas ograniczonego ruchu pojazdów. Jak zapowiadają drogowcy będą starali się by okres, w którym ten odcinek będzie zamknięty skrócić do minimum.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz