HomeInformacjeNajlepsi młodzi kucharze rywalizowali w Puławach

Najlepsi młodzi kucharze rywalizowali w Puławach

Jabłka i kapusta kiszona to składniki obowiązkowe do przygotowania dań w IV Wojewódzkim Konkursie Kulinarnym Lubelskie Inspiracje w Kuchni Polskiej, który odbywał się w środę w Zespole Szkół nr 1 im. Stefanii Sempołowskiej w Puławach. 

Zespoły przygotowywały zakąskę a następnie danie główne. Głównym celem konkursu było przygotowanie oryginalnego dania kuchni polskiej, dla którego inspirację stanowiły tradycje kulinarne Lubelszczyzny. Zmagania odbywały się pod okiem jurorów, którzy bacznie przyglądali się poczynaniom adeptów sztuki kulinarnej. Najlepsze zdaniem jury potrawy przyrządzili zawodnicy reprezentujący Zespól Szkól Ponadgimnazjalnych z Garwolina, którzy jako zakąskę przygotowali śledzia z serkiem mascarpone z sosem jabłkowo- piernikowym oraz chipsy z jabłka i buraka, natomiast daniem głównym zwycięzców były pierożki z jagnięciną podane na musie z kiszonej kapusty. Startujacy w konkursie reprezentanci ZS nr 1 z Puław zajęli druga lokatę. Młodzi kucharze z Puław na przystawkę przygotowali wątróbkę drobiową smażoną z karmelizowanymi jabłkami i cebulą na chruście ziemniaczanym, a daniem głównym była rolada drobiowa nadziewana kapustą kiszoną i żurawina w towarzystwie sosu wiśniowego. Puławianie wystąpili w składzie Aleksandra Chabros, Agnieszka Gąsiorowska i Adrian Krajewski. Opiekunem drużyny z Puław jest Urszula Kociuba. Konkurs objęty został patronatem  Marszałka Województwa Lubelskiego i Lubelskiego Kuratora Oświaty zmagania uczniów klas kucharskich wsparli także prywatni sponsorzy.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz