HomeInformacjeIII Konkurs Czytelniczy poświęcony reportażowi “Zwiedzamy świat z Blondynką”

III Konkurs Czytelniczy poświęcony reportażowi “Zwiedzamy świat z Blondynką”

Już po raz trzeci w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. F. D. Kniaźnina w Puławach odbył się Konkurs Czytelniczy poświęcony reportażowi pod hasłem “Zwiedzamy świat z Blondynką”. Impreza ma zasięg powiatowy a honorowym patronatem konkurs objął Prezydent Miasta Puławy.

W tym przedsięwzięciu biorą udział uczniowie trzecich klas szkół gimnazjalnych oraz do uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku uczestnicy zmagań musieli poznać  biografię i twórczości podróżniczki i dziennikarki Beaty Pawlikowskiej, która od kilku lat prowadzi audycje podróżnicze  w jednej z ogólnopolskich stacji radiowych. Uczniowie biorący udział w konkursie by skutecznie odpowiadać na pytania testowe musieli szczegółowo poznać książki autorki w tym szczegółowo  „Blondynka w Chinach”, „Blondynka w Amazonii” czy „Blondynka w dżungli”.  Pierwsze miejsce w kategorii gimnazjum: zajęła  Julia Górecka, II m-ce Bernadeta Wójcik a miejsce III Martyna Ochalska wszystkie z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Puławach, w kategorii liceum:  I m-ce Weronika Babska z II LO w Puławach, II m-ce Paulina Pawlonka z Liceum Plastycznego w Nałęczowie a  na najniższym stopniu podium uplasował się Krystian Krasa z ZSO nr 2 w Nałęczowie.
Fundatorzy nagród: ZSO nr 2 im FD Kniaźnina  Puławach, redakcja gazety uczniowskiej z PG nr 2 USG, oraz Urząd Miasta Puławy

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz