HomeSportZ Wigrami nie wyszło (FOTO)

Z Wigrami nie wyszło (FOTO)

Pomimo całkiem nowej oprawy i nowego świetlenia nie był to udany wieczór dla piłkarzy Wisły po zwycięstwie w Bytowie były apetyty na dopisanie kolejnych 3 oczek. Niestety Wigry okazały się być za mocne dla puławian. W osiemnastce meczowej nie znalazł się m.in Konrad Nowak, który musiał pauzować za nadmiar żółtych kartek. W meczu nie zagrali także Piotr Darmochwał  i Łukasz Płonowski, którzy leczą urazy.


Mecz przebiegał pod znakiem walki w środku boiska i mógł się podobać z uwagi  na tempo w jakim był rozgrywany obie drużyny grały bardzo szybko jednak klarownych sytuacji było jak na lekarstwo. Tuz przed zakończeniem pierwszej połowy kibice Wisły mogli przeżywać stan przedzawałowy a to za sprawą rzutu karnego, który arbiter podyktował za rzekome zagranie ręką Piotra Żemły. Nie było to ewidentne zagranie stąd sprawiedliwości stało się za dość bo Andrzej Witan obronił strzał Damiana Kądziora. W drugiej części oba zespoły nie obniżyły tempa. W tej części meczu to goście uzyskali  przewagę, ale ostrożna gra obu zespołów w obronie powodowała, że można było odnieść wrażenie , ze najważniejsze dla obu drużyn jest czyste kontu „z tyłu”. Prawdopodobnie mecz zakończył by się remisem gdyby nie jeden błąd Wiślaków –  strata piłki na 23 metrze po lewej stronie boiska , dośrodkowanie na pole karne Wisły i Mateusz Radecki mógł cieszyć się z gola dla Wigier. Od tego momentu zawodnicy z Podlasia zupełnie zmienili styl gry widać było, że chcą utrzymać korzystny rezultat i ewentualnie grać szybkimi kontrami. Wiślacy próbowali tworzyć sytuacje jednak bez skutku najbliżej zdobycia bramki był Sylwester Patejuk  niestety bez skutku.

Wisła Puławy – Wigry Suwałki  0:1 ( 0:0)
Bramka: Mateusz Radecki  70

Wisła Puławy:  Andrzej Witan –  Tomasz Sedlewski, Piotr Żemło, Mateusz Pielach, Fabian  Hiszpański, Arkadiusz Maksymiuk, Jakub Smektała ( 74 Dawid Pożak ) Toni Kolehmainen, Sylwester Patejuk, Adrian Cierpka ( 74 Konrad Szczotka ) Mariusz Idzik

foto: Marcin Szeląg

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz