HomeInformacjeSokół wygoni ptaki ze Skweru Niepodległości

Sokół wygoni ptaki ze Skweru Niepodległości

Ta informacja ucieszy szczególnie mieszkańców osiedli położonych wokół Skweru Niepodległości. Zarząd Dróg Miejskich prowadzi akcję, która finansowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok a dotyczy realizacji projektu „Wyprowadzenia ptaków ze Skweru Niepodległości”.

Zadanie to realizowane będzie w dwóch etapach do końca lutego trwało zdejmowanie ptasich gniazd, natomiast od pierwszych dni marca będzie trwało płoszenie ptaków z rodziny krukowatych – jak czytamy w informacji z użyciem drapieżników. ZDM  by  takie zadanie zrealizować  musiał zdobyć zezwolenie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie, które reguluje odstępstwa od zakazu umyślnego płoszenia gawronów gnieżdżących się na terenie Skweru Niepodległości w Puławach. Już niebawem na Skwerze Niepodległości będzie można spotkać Sokolnika z wyszkolonymi do tego celu ptakami drapieżnymi, które sukcesywnie mają wypłoszyć uciążliwe dla mieszkańców ptaki. Sokoły będą systematycznie oblatywały teren w skweru oraz przyległych ulic. Według założeń projektu cel powinien zostać osiągnięty do końca kwietnia.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz