HomeWasze LPUCzy istnieje sposób na Totka? – ciekawostki

Czy istnieje sposób na Totka? – ciekawostki

Któż nie chciałby znać odpowiedzi na tytułowe pytanie? Okazuje się, że co drugi dorosły Polak chętnie sięga po kupony gier liczbowych, wierząc, że taka „szóstka” w lotto odmieni jego życie na lepsze. Nie inaczej jest w innych krajach. W Europie absolutnymi rekordzistami są mieszkańcy Cypru, Grecji i Hiszpanii, którzy na zakłady potrafią wydać nawet po kilkaset euro rocznie (na osobę). Nic więc dziwnego, że hasło „jak wygrać w lotto” jest jednym z najczęściej wpisywanych w wyszukiwarkach internetowych.

Poniżej przedstawiamy historię graczy, którym kilkukrotnie udało się wygrać wielkie nagrody. Czy znaleźli oni jakiś sposób na gry liczbowe? Czy istnieje coś takiego jak „lotto pewniaki”, które przybliżą nas do zwycięstwa?

Oni wygrali kilka razy z rzędu

Znane są wzmianki na temat Polaków, którym udało się dwukrotnie wygrać w lotto lub inne polskie gry liczbowe. Natomiast każdy z nich woli pozostać anonimowy i nie ujawniać swojego nazwiska lub wizerunku mediom. W przypadku zwycięzców z USA czy Wielkiej Brytanii jest zupełnie inaczej. Tam na porządku dziennym jest udzielanie wywiadów przez zwycięzców lub upublicznianie informacji o wygranych.

Od kilku lat nierozwikłaną zagadką pozostaje historia niejakiej Joan R. Ginther z Teksasu. Okazuje się, że kobieta w przeciągu 17 lat wygrała aż 4 razy, bogacąc się w sumie o 20 milionów dolarów! W związku z tym co jakiś czas pojawiają się osoby, które próbują udowodnić, że Joan R. Ginther rozszyfrowała jakiś sposób na grę i ma swoje lotto pewniaki albo jest zwykłą oszustką.

Szybko zajrzano do życiorysu kobiety i okazało się, że zrobiła ona doktorat z obliczeń statystycznych oraz wykładała matematykę na jednym z prestiżowych amerykańskich uniwersytetów. Niektórzy są przekonani, że kobieta rozszyfrowała system związany z losowaniem liczb lotto i z typowaniem szczęśliwych zdrapek (pani Ginther wygrała w dużej mierze dzięki zdrapkom). Zagadka do dzisiaj nie jest rozwikłana, ale historia zwyciężczyni stała się tak popularna, że ostatnio zainteresowało się nią samo Hollywood. Kto wie? Być może wkrótce obejrzymy w kinach film o Joan Ginther i dowiemy się więcej?

Kolejnym niezwykle popularnym nazwiskiem w świecie gier liczbowych jest Richard Lustig. W Stanach Zjednoczonych pan Lustig uchodzi za prawdziwego eksperta od gier liczbowych. Do tej pory udało mu się bowiem wygrać na loterii aż siedmiokrotnie! Mężczyzna otwarcie przyznaje, że aby wygrać w lotto trzeba obrać odpowiednie strategie, bowiem samo szczęście nie wystarczy. Większość swojego życia pan Lustig poświęcił na opracowywanie systemu na wygraną w lotto, a swoje wnioski opisał w książce pod tytułem: „Dowiedz się jak zwiększyć swoje szanse wygrania na loterii” (na razie nie przetłumaczonej niestety na język polski).

Sposób na „szóstkę”?

Nie dajmy się zwieść – jeśli ktoś nam obiecuje niezawodny sposób na „szóstkę”, wówczas lepiej odwrócić się na pięcie i odejść. Matematyki i rachunku prawdopodobieństwa nie oszukamy. Możemy natomiast sprawić (jak twierdzi Richard Lustig), że nasze szanse bardzo mocno wzrosną. Zacznijmy od wyboru liczb – czy któreś z nich są „szczęśliwsze” niż pozostałe? Czy typować je samodzielnie, czy pozwolić, by to maszyna zadecydowała za nas (metoda „chybił-trafił)? Paradoksalnie tą kwestią nie powinniśmy się w ogóle przejmować, bowiem każda z kombinacji sześciu liczb ma takie same szanse na wylosowanie.

Dobrze jest natomiast pozostawać wiernym wciąż jednej i tej samej grze, zamiast eksperymentować z kilkoma. Richard Lustig dodaje, że do grania w lotto należy podejść poważnie i przemyśleć sobie swój własny harmonogram gier. Jak często zamierzamy grać? Jaki budżet jesteśmy w stanie przeznaczyć na zakłady (tygodniowo, miesięcznie, rocznie)?

Warto także dokładnie przyjrzeć się na czym polega gra systemowa. Nie trzeba być bowiem matematykiem, żeby stwierdzić, że zakreślenie 8, 9 czy 10 liczb z puli 49 (gra systemowa) daje nam większe szanse trafienia nagrody niż wytypowanie jedynie 6 numerów z 49 na jednym polu do gry. Oczywiście za taki kupon z grą systemową zapłacimy nieco więcej niż w przypadku tradycyjnej gry.

Jak wynika ze statystyk, w samym tylko ubiegłym roku padło w Polsce około 70 „szóstek” w Lotto. Oznacza to, że kilkadziesiąt nowych osób dołączyło do grona milionerów.

Dobrze jest sprawdzić jakie mamy nastawienie do wygranej, bo ono też ma niebagatelną rolę. Czy w ogóle wierzymy, że może nam się udać (skoro innym się udało)? Od tego pytania warto zacząć.

Źródła:

https://www.lottoland.com/pl/magazyn/pewniaki-lotto-porady-ekspertow.html

https://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/joan-r-ginther-wygrala-na-loterii-4-razy-i-zgarnela-20-mln-dolarow,530949.html

https://wiadomosci.onet.pl/kiosk/sekret-siedmiokrotnego-szczescia/teejt

(Materiał powstał we współpracy z portalem lottoland.pl)

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz