HomeInformacjeO zaległościach UM poinformuje SMS-em

O zaległościach UM poinformuje SMS-em

Urząd Miasta Puławy wdraża system bezpłatnego powiadamiania sms o zaległościach w zakresie spraw prowadzonych przez Wydział Podatków i Opłat Lokalnych, w szczególności w zakresie podatku od nieruchomości, rolnym, leśnym, od środków transportowych oraz opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

System ma na celu poprawę komunikacji urzędu z mieszkańcami w tym obszarze. Po wysłaniu  SMS-a urząd będzie oczekiwał na zapłatę zaległości, a w przypadku braku jej zapłaty  wystawione zostaną upomnienia, które generują dla podatnika dodatkowe koszty (obecnie wynoszące 11,60 zł). Powiadomienie SMS zawierać będzie tylko informację o istnieniu zaległości z tytułu podatku lub opłaty oraz o numerze telefonu, pod którym (po uwierzytelnieniu osoby dzwoniącej), można uzyskać bliższe informacje. Wiadomości od urzędu nie będą zawierały informacji o wysokości zaległości ani numerów kont, na jakie można wpłacać zaległe kwoty.  Aby skorzystać z systemu należy złożyć pisemną zgodę na otrzymywanie powiadomień w Wydziale Podatków i Opłat Urzędu Miasta Puławy. Informacji udzielą pracownicy pod nr tel. 48 458 61 17

foto: spyapps.net

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz