HomeInformacjeZimowe liczenie ptaków

Zimowe liczenie ptaków

W najbliższą niedzielę zapraszamy na kolejną edycję akcji „Zimowego liczenia ptaków” w Puławach “Zimowe Ptakoliczenie” jest cykliczną akcją Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków wzorowaną na brytyjskim “Big Garden Birdwatch”.

Podczas akcji każdy może notować, ilu przedstawicieli obserwowanych gatunków ptaków odwiedza jego karmnik, ogród, skwer przed blokiem czy okoliczny park. Liczenie ptaków przeprowadzić można indywidualnie, w gronie znajomych, rodzinnie, czy też podczas wycieczki ornitologicznej z przewodnikiem. Akcja jak co roku ma swojego bohatera, tegorocznym jest ptak z gatunku Gil (Pyrrhula pyrrhula). Na terenie Polski gatunek ten jest objęty ścisłą ochroną gatunkową.
Liczenie ptaków podczas wycieczki
W ramach realizowanego od 2008 r. programu z zakresu edukacji ekologicznej „Zapraszamy Ptaki do Puław”, realizowanego we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, Zarząd Dróg Miejskich, organizuje w niedzielę 29 bm. otwartą i bezpłatną wycieczkę ornitologiczną z przewodnikiem. Merytoryczną opiekę nad wycieczką sprawował będzie Piotr Safader – członek Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego. Zbiórka zainteresowanych  o godz. 10.00 – przy portierni Pałacu Książąt Czartoryskich w Puławach. Wycieczka zaplanowana jest na ok. 3-4 godziny. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą lornetki, aparatu fotograficznego i atlasu ptaków. Należy także pamiętać o odpowiednim ubraniu, dostosowanym do warunków pogodowych. Dzieci i młodzież szkolna może wziąć udział w wycieczce pod opieką dorosłych.

Dodatkowe informacje o akcji można uzyskać w ZDM Puławy Dział Zieleni, pok. 218, tel. (81) 458 62 94, osoba do kontaktu Jerzy Pawlas,  adres e-mail jerzy.pawlas@zdm.pulawy.pl.

foto: Jacek Wierzejski

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz