HomeWasze LPUCzas na rewolucje w opłatach za ciepło – wszystkie ręce na pokład !!!

Czas na rewolucje w opłatach za ciepło – wszystkie ręce na pokład !!!

Od kilku tygodni pisałem na temat kosztów ciepła dostarczanego przez OPEC dla puławian. Czas przejść do konkretnych działań. Od wielu dni czuje wielkie zobowiązanie wynikające z faktu że cykl artykułów o kosztach ciepła spotkał się z niesamowitą i niespodziewaną reakcją.

Fakt, że były one tak licznie czytane i spotkały się z odzewem jest dla mnie wielkim zobowiązaniem do konkretnych działań. Dziękuję i bardzo proszę o więcej… Od początku zdawałem sobie sprawę że od etapu trafnej jak mniemam diagnozy trzeba przejść do leczenia i uzdrowienia „pacjenta”  czyli do urealnienia kosztów jakie ponosimy my wszyscy, jako mieszkańcy Puław. Aby działać skutecznie trzeba mieć dobrych sojuszników i takich szukaliśmy. O nich za chwilę. Teraz jednak tytułowy apel: „wszystkie ręce na pokład!!!” – same zmiany się nie dokonają, potrzebne są do nich wola i zaangażowanie mieszkańców naszego kochanego miasta. Macie prawo do głosu i z niego skorzystajcie. Wymuście we wspólnotach, spółdzielniach, w których mieszkacie następujące działania:
1.Podjęcie decyzji o zmianie mocy zamówionej,
2.Poinformowanie o możliwości skonsultowania tej zmiany w otwieranym w tym celu punkcie konsultacyjnym.
Apeluje także do zarządów spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych o kontakt i skorzystanie z konsultacji,  w których pomożemy w sposób bezpieczny obniżyć  koszty ciepła poprzez zmianę mocy zamówionej. Teraz pora na sprzymierzeńca w sprawie obniżenia kosztów – miło mi poinformować, że Pani poseł Gabriela Masłowska wsparła działania dotyczące tych problemów. Od 17 lutego do 14 kwietnia  w każdy piątek w biurze poselskim Pani poseł znajdującym się pod adresem:  Wojska Polskiego 7A/19  w godzinach od 15.30 do 17.00  , otworzony zostanie punkt konsultacyjny. Dyżury będą prowadzić osoby które się doskonale znają się na tej problematyce. Cieszą mnie pierwsze kontakty ze strony, tych którzy mogą zmienić te ponoszone przez nas koszty. Jeszcze raz dziękuję za wsparcie i życzliwość. Tradycyjnie czekam na kontakt i cdn..

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Urodzony puławianin , mgr ekonomii, członek szczęśliwej rodziny (żona i 2 synów). Pracuje w GA ZA „Puławy” S.A. , społecznik, ekspert FZZ, pasjonat brydża, turystyki (w szczególności górskiej), uprawiający od czasu do czasu sporty.

Komentarzy
 • Autorowi artykułu podaję dane o mocy zamówionej dla budynku w którym mieszka:

  moc zamówiona w momencie zmiany 01-07-2002 r.
  taryfy z jednoczłonowej na wieloczłonową c.o. 0.368 726 726 MW

  moc wg dokumentacji budynku c.o. 0.553 625 MW

  data termomodernizacji IX.2010 r.

  moc zamówiona wg audytu c.o. 0.244200 MW

  moc zamówiona przez Spółdzielnię Mieszkaniową c.o. 0244 200 MW

  data zmiany mocy zamówionej po termomodernizacji 01.09.2010 r.

  kto wykonał audyt energetyczny budynku dr inż. Anna Życzyńska
  upr.audytorskie KAPE nr 0072 Energrtyczna Pracownia
  Inżynierska ERG s.c.

  Informuję również że dla wszystkich budynków poddanych termomodernizacji opracowane były audyty energetyczne i na ich podstawie zarządcy budynków ustalili moc zamówioną. Jeśli Pan Nowak proponuje zmniejszenie mocy to ja proponuję by odbyło się to na podstawie opracowanych audytów energetycznych.

  20 stycznia 2017
 • Dziękuję panie prezesie za informację, szerzej ustosunkuje się do Pańskiego wpisu w kolejnym artykule.
  Pozdrawiam

  20 stycznia 2017

Napisz komentarz