HomeInformacjeKto zabił Popiełuszkę? Spotkanie z dr Leszkiem Pietrzakiem

Kto zabił Popiełuszkę? Spotkanie z dr Leszkiem Pietrzakiem

Zarząd Oddziału NSZZ Solidarność i Biuro Poselskie Gabrieli Masłowskiej zapraszają na spotkanie z doktorem Leszkiem Pietrzakiem, autorem książki „Szukając sprawców zła” – wywiadu z prokuratorem Andrzejem Witkowskim badającym tajemnicę śmierci Księdza Jerzego Popiełuszki.


Spotkanie odbędzie się w sobotę 21 stycznia o godzinie 17.00 w Sali Katechetycznej Kościoła p.w. Świętego Brata Alberta w Puławach przy ulicy Słowackiego 32.

Dr Leszek Pietrzak – analityk, historyk, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Pracował m.in. w UOP, IPN i BBN. W 2006 r. został powołany przez premiera J. Kaczyńskiego na członka Komisji Weryfikacyjnej ds.WSI.

Prokurator Andrzej Witkowski dwukrotnie prowadził śledztwo w sprawie morderstwa księdza Jerzego Popiełuszki. Dwukrotnie go od niego odsunięto. Po raz pierwszy w wywiadzie rzece odsłania kulisy tych decyzji. Dowiedz się, kto odpowiada za to, że ci, którzy wydali wyrok na księdza, nigdy nie stanęli przed sądem, oraz kto ukrywał i zatajał dowody zbrodni.

Andrzej Witkowski – prawnik, prokurator z 36-letnim stażem. Pracował na wszystkich szczeblach prokuratury i w Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu IPN. Specjalizował się w śledztwach o zabójstwa doprowadzając do skazania sprawców w wielu sprawach poszlakowych. W latach 1990-1991 i 2002-2004 prowadził śledztwo w sprawie zabójstwa kapelana „Solidarności” bł. księdza Jerzego Popiełuszki, dokonując w nim szeregu kluczowych ustaleń. Dwukrotnie (1991r i 2004r) sprawę tę mu odbierano. W obu przypadkach powodem tych decyzji był zamiar postawienia zarzutów karnych byłemu szefowi MSW gen. Czesławowi Kiszczakowi.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz