HomeInformacjeWiększa strefa ekonomiczna w Puławach

Większa strefa ekonomiczna w Puławach

W poniedziałek (2 bm.) weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów z 22 grudnia ub.r, które pozwala na powiększenie Starachowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej  o nowe tereny. Dokładnie chodzi tu o Podstrefę Puławy która powiększyła się o prawie  13 ha.

Grupa Azoty Puławy realizuje na tych terenach inwestycję p.n. „Wytwórnia nawozów granulowanych na bazie saletry amonowej”. Inwestycja zwiększy zdolności produkcyjne GA Puławy, pozwoli także na wytwarzanie zmodyfikowanych technologicznie produktów w segmencie nawozowym, o znacznie lepszej jakości. W ramach realizacji nowej inwestycji powstaną dwie linie granulacji mechanicznej wraz ze stanowiskiem dolomitu, dwiema młynowniami, dwiema halami sezonowania produktu luzem, budynkiem pakowni z liniami do pakowania w tzw. big-bagi oraz w worki, a także niezbędną infrastrukturę techniczną. Budowa nowej wytwórni nawozów spowoduje stworzenie nowych miejsc pracy. Spółka wyda na inwestycję co najmniej 310 mln zł. Maksymalna dopuszczalna pomoc publiczna sięga w tym przypadku 130 mln zł. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Zarządu GA Puławy S.A. przewidywany termin zakończenia pierwszej linii to 2018 r a drugiej dwa lata później.

foto: blog.pulawy.com

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz