HomeInformacjeTwoja firma jest zadłużona w ZUS ? Przeczytaj (AUDIO)

Twoja firma jest zadłużona w ZUS ? Przeczytaj (AUDIO)

Zmienił się sposób obsługi klientów, którzy wpadli w długi z powodu nieopłaconych składek. Od stycznia mogą korzystać z pomocy doradców. Zadaniem doradcy jest dobranie formy wsparcia do sytuacji finansowej firmy. Przedsiębiorca otrzymuje pomoc w wypełnieniu wniosku, a także informację jakie dokumenty powinien dostarczyć, żeby finalnie podpisać  umowę z ZUS. Doradca jest do dyspozycji dłużnika także w trakcie realizacji umowy z ZUS, czyli podczas spłaty ratalnej.

Aneta Raczkowska-Tracz – Naczelnik Wydziału Realizacji Dochodów w Oddziale ZUS w Lublinie

Warto dodać, że przedsiębiorca, który wie, że zabraknie mu środków na opłacenie składek, może umówić się z ZUS na przesunięcie terminu zapłaty. Jeśli natomiast dług już istnieje, można rozłożyć go na raty. To zresztą najpopularniejsza forma pomocy, z jakiej korzystają płatnicy w regionie. W ubiegłym roku do ZUS w województwie lubelskim wpłynęło prawie 1,9 tys. wniosków o układy ratalne. W wyjątkowych okolicznościach możliwe jest umorzenie długu. Przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność gospodarczą w zasięgu terytorialnym puławskiego Inspektoratu ZUS mogą ubiegać się (składać wnioski) o spłatę zadłużenia w układzie ratalnym w Inspektoracie ZUS w Puławach przy ul. Lubelskiej 20 B

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz