HomeInformacjeHarcerze z Puław strażnikami Betlejemskiego Światła

Harcerze z Puław strażnikami Betlejemskiego Światła

Po raz 26. płomień rozpalony w Grocie Betlejemskiej trafił do rąk harcerzy w całej Polsce – m.in. do harcerzy z Puław. Chcąc szerzyć ideę pokoju puławscy harcerze już w tę niedzielę przekażą Światło mieszkańcom Puław, podczas Wigilii Miejskiej.

Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem nadziei i pokoju między narodami. Sztafeta Światła rozpoczyna się w Betlejem, po czym skauci z różnych krajów przekazują Światło dalej. W tym roku, harcerzom, Światło przekazali skauci ze Słowacji. W ceremonii odebrania Światła w Svicie brało udział blisko 1650 harcerzy, w tym blisko 100 harcerzy z Puław! Tym samym rozpoczęła się polska część sztafety – harcerze przekazują Światło w rodzinne strony.
Naszym marzeniem jest, aby Światło zagościło na każdym puławskim stole wigilijnym. – Chcemy, aby ten symbol otwartości i pokoju towarzyszył mieszkańcom miasta w ten szczególny dzień, szerząc hasło tegorocznej sztafety „Odważnie Twórzmy Pokój” – powiedział pwd. Karol Gudek, komendant Hufca Puławy. Światło dotrze nie tylko do domów, ale także do najważniejszych instytucji w państwie. Ten wyjątkowy symbol, który był przekazywany z rąk do rąk, z kraju do kraju przez młodych ludzi, trafi również do Puław. Harcerze ze Światłem będą obecni podczas Wigilii Miejskiej 18 grudnia od godziny 14:30 przy Urzędzie Miasta.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz