HomeWasze LPUList otwarty czytelnika i publicysty skierowany do Posła Jakuba Kuleszy

List otwarty czytelnika i publicysty skierowany do Posła Jakuba Kuleszy

Szanowny Panie Pośle,
Jako jedyny z czterech wybranych przez nas Posłów z Miasta Puławy, jest Pan przedstawicielem Ruchu pro obywatelskiego. Na podstawie licznych Pana wypowiedzi przed kamerami telewizyjnymi a także na podstawie programu Ruchu KUKIZ15 można śmiało stwierdzić, że jest Pan orędownikiem wolności gospodarczej oraz zmniejszania zatrudnienia w sektorze publicznym.

W związku z tym chciałbym Pana zainteresować gorącym ostatnio w naszym mieście tematem I poprosić o zabranie głosu w tej sprawie.
W naszym pięknym mieście Urząd Miasta przy pomocy radnych PiS i PO przegłosował uchwałę wprowadzającą scentralizowaną obsługę podległych jednostek. Pan Poseł jest człowiekiem młodym więc nie może Pan pamiętać ale ja doskonale pamiętam czasy centralnego sterowania. Słowo centralizacja kojarzyło się do tej pory z przeszłością, jak widać jest duża grupa ludzi którzy chcą nam przypomnieć jak to było. Nie to jednak jest w całej sprawie najbardziej szokujące, otóż na dzienniku wschodnim: https://www.dziennikwschodni.pl/pulawy/rewolucja-w-urzedzie,n,1000189559.html możemy przeczytać skandaliczną wypowiedź Pani Skarbnik:
„Można powiedzieć, że koszty obsługi tych jednostek przed i po uruchomieniu CUW, będą zbliżone. Kilka osób odejdzie na emeryturę, kilka głównych księgowych straci dodatki, ale zatrudniony zostanie nowy dyrektor, więc w zasadzie zmiany w budżecie będą niewielkie – mówi Elżbieta Grzęda, skarbnik miasta.”
Po przeczytaniu artykułu w całości nasuwa się kilka pytań, np:
– Czy zabieranie pieniędzy Paniom Księgowym po to żeby dać zatrudnienie kolejnej osobie jest tym Urząd Miasta powinien się zajmować ?
– Czy traktowanie ludzi „z góry” i bez szacunku dla nich i dla wykonywanej przez nich prazy przystoi urzędnikowi?
– Czy osoba ta będzie wyłoniona w trybie uczciwego konkursu czy też zostanie wskazana przez władze miasta?
– Czy w porządku jest, iż kilkanaście lokalnych firm działających na wolnym rynku gdzie powinna rządzić jedynie zdrowa konkurencje zostanie pozbawionych części dochodu bo UM musi dać pracę „swoim”?

Lukian -czytelnik i publicysta.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Max Kolonko – mówi jak jest. Lukian mówi jak k..wa jest. Taki jest Lukian bez cenzury, bez respektu, bez świętości, ale z logiką. Czy można się z nim zgadzać? A czy można się z nim nie zgadzać?

Brak komentarzy

Napisz komentarz