HomeWasze LPUPuławska „Dziewiątka” laureatem akcji edukacyjnej „Szkoła z Życiem”

Puławska „Dziewiątka” laureatem akcji edukacyjnej „Szkoła z Życiem”

Przedstawiciele ZSO nr 1 im. KEN w Puławach w ub. tygodniu odebrali w Zamościu zaszczytny certyfikat „Szkoły z Życiem”. Był to finał wspólnej akcji edukacyjno – informacyjnej Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Fundacji DKMS „Komórkomania”.

Aktywne budowanie świadomości uczniów i nauczycieli w zakresie walki z nowotworami krwi oraz powiększenie bazy potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych były celem akcji. Społeczność ZSO nr 1 im. KEN w Puławach po raz kolejny udowodniła, że los innych ludzi nie jest jej obojętny. 19 października podczas Dnia Dawcy Szpiku zarejestrowano rekordową liczbę dawców, bo aż sześćdziesięciu. To znakomity wynik. Wolontariuszki: Aleksandra Figura, Aleksandra Kaszlikowska, Wioletta Kuta pod opieką pedagoga szkolnego Kamilli Brodzik mocno zaangażowały się w akcję i profesjonalnie przeprowadziły rejestrację. „Dziewiątkę” odwiedziły również osoby spoza szkoły, które niesienie pomocy „mają we krwi”. uczestnicy akcji mają nadzieję, że dzięki tym działaniom uda się uratować niejedno życie.

Współpraca: Renata Bany
foto: ZSO nr 1 im KEN w Puławach

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz