HomeInformacjeTest o ubezpieczeniach społecznych (AUDIO)

Test o ubezpieczeniach społecznych (AUDIO)

Dwie szkoły z Nałęczowa , Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego z ZS nr 2 oraz  Zespół Szkół im. Zygmunta Chmielewskiego i jedna z Puław Zespół Szkół nr 1 im. Stefanii Sempołowskiej, reprezentują powiat puławski w teście o ubezpieczeniach, który  przeprowadzany jest we wtorek w całym województwie.

To jeden z etapów eliminacji  do konkursu centralnego. Rok temu do konkursu przystąpiła młodzież z 38 szkół ponadgimnazjalnych w województwie, w tym roku – już z 54 placówek. Młodzi ludzie, którzy zdobędą najwięcej punktów z testu, stworzą w swoich szkołach trzyosobowe drużyny. Dwadzieścia najlepszych zespołów przejdzie do wojewódzkiego etapu olimpiady, który odbędzie się w marcu. Wtedy poznamy szkolną drużynę, która będzie reprezentowała województwo lubelskie w kwietniowym finale olimpiady. Na zwycięzców czekają nagrody – laptopy, tablety i czytniki e-booków. Dodatkowo wiele uczelni gwarantuje laureatom dodatkowe punkty w rekrutacji na studia, a nawet indeksy na kierunki powiązane z tematyką ubezpieczeń społecznych.

Maria Piwińska z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – koordynator olimpiady w regionie.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz