HomeInformacje“Dziewięciu wspaniałych”w Galerii Grabskich w Kazimierzu Dln.

“Dziewięciu wspaniałych”w Galerii Grabskich w Kazimierzu Dln.

Już za niespełna 2 tygodnie w Galerii Olgi i Jana Grabskich odbędzie się najciekawsza poplenerowa wystawa tego roku zatytułowana “Dziewięciu wspaniałych”, na której zostaną pokazane dzieła  mistrzów różnych tak w technice, jak i w temacie.

Będzie można m.in obejrzeć obrazy artystów malujących różnymi często skomplikowanymi i wymagającymi znakomitego warsztatu technikami.  Otwarcie wystawy odbędzie się w galerii Olgi i Jana Grabskich w Kazimierzu Dolnym przy ul.Lubelskiej 33, w sobotę 12 listopada 2016 r o godz. 13:00
“Dziewięciu Wspaniałych” to:
Irena Duszacka
Wirtuozka  najtrudniejszej, królewskiej  techniki malarskiej – akwareli, która każdy z podjętych tematów przedstawia z ogromną lekkością, smakiem i elegancją. Tworzy niepowtarzalne baletnice, zmysłowe akty kobiece i piękne kwiaty.
Tatiana Potworowa
Jedna z najmłodszych i najzdolniejszych impresjonistek z Białorusi. Jej praca ze światłem i kolorem to czysta klasyka gatunku. Kompozycja i tematyka jej obrazów dowodzą świeżości spojrzenia i świetnego wyczucia nastroju.
Małgorzata Dawidiuk
Konserwator, ekspert w dziedzinie ikonografii, artysta-malarz w jednej osobie. Jako konserwator “strzępki” historii wplata w obrazy nowe, jako artysta łączy sacrum i profanum, jako ekspert –  ikonografista temat tradycyjnej ikony przenosi we współczesne dzieła sztuki sakralnej.
Janusz Olszewski
Jeden z najlepszych polskich impresjonistów. W jego obrazach farba przy pomocy pędzla i szpachli staje się prawdziwym żywiołem kolorów. Jego obrazy są w posiadaniu m.in. rodziny cesarskiej w Japonii, Roberta De Niro oraz wnuczki Marii Skłodowskiej-Curie.
Tomasz Owczarski
Obdarzony wyjątkowym darem, jeden z najlepszych malarzy współczesnych, u którego znajdziemy to, czego często brakuje dzisiejszej sztuce, czyli tak formę, jak i treść. Warsztat godny malarzy przedwojennych pozwala przedstawić świat pełen nastroju, głębi i znaczeń.
Jacek Kośmiński
Spadkobierca najlepszych tradycji plenerowego malarstwa Kazimierza, jeden z ostatnich uczniów mistrza Jerzego Gnatowskiego. Bawi się barwą, światłem i urokiem kazimierskich uliczek. Członek Kazimierskiej Konfraterni Sztuki.
Roman Gruszecki
Wirtuoz techniki impasty, światła i koloru, który zamyka w swoich obrazach słońce południa. Malarz, który świetnie radzi sobie z formatem wielkim i małym, zawsze pełnym nastroju… tego dobrego.
Edward Szutter
Perfekcjonista techniki i genialny obserwator. Bezkonkurencyjny mistrz martwej natury, która jest pełna treści, kompozycyjnego rytmu i czystego koloru. Realizm form oraz ich niedosłowna prezentacja w przestrzeni przywodzą na myśl surrealizm Salvadora Daliego.
Jan Grabski
Wybitny artysta dwóch technik – akwareli i oleju. Malarz, który potrafi oddać wyjątkowy nastrój miejsc. Posługuje się z wielką biegłością rysunkiem i świetnym warsztatem, tworząc malarstwo przesycone romantyzmem.

foto: Paweł Romański

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz