HomeInformacjePuławski producent elementów z włókien węglowych laureatem konkursu Dobry wzór 2016

Puławski producent elementów z włókien węglowych laureatem konkursu Dobry wzór 2016

Firma Oner Carbon, polski producent elementów z włókien węglowych została laureatem konkursu Dobry wzór 2016 organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego pod patronatem Ministerstwa Rozwoju. Właściciel firmy Robert Grabowski, prowadzący działalność w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym,  odebrał nagrodę w kategorii Sfera publiczna za projekt „Aktywnego wózka dla osób niepełnosprawnych”.

-Jesteśmy mile zaskoczeni tą nagrodą. Już samo znalezienie się w gronie 12 finalistów konkursu było dla nas dużym wyróżnieniem. Cały czas staramy się udoskonalać wygląd oraz jakość oferowanych przez nas produktów, korzystając m.in. z nowoczesnej infrastruktury Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Z pewnością wzór naszego wózka spełni oczekiwania niejednego użytkownika – mówi Robert Grabowski, właściciel firmy Oner Carbon. Dobry Wzór to znak, którym Instytut Wzornictwa Przemysłowego co roku nagradza dobrze zaprojektowane produkty dostępne na polskim rynku. Jury w uzasadnieniu przyznania nagrody, zwróciło uwagę na rzadko spotykane parametry wózka: niską wagę, zastosowanie innowacyjnych materiałów i konkurencyjną cenę, która daje szansę stać się produktem doskonale zaprojektowanym, a jednocześnie dostępnym.Firma Oner Carbon Sp. z o.o. jest  producentem ultralekkich wózków inwalidzkich wykonanych z włókien węglowych. W pracy wykorzystuje najnowsze technologie takie jak: modelowanie 3d, frezowanie CNC, infuzja, prasowanie na ciepło materiałów kompozytowych.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz