HomeInformacjeBurzliwa Sesja Rady Miasta Puławy.(AUDIO)

Burzliwa Sesja Rady Miasta Puławy.(AUDIO)

Radni, pełna widownia i tłum dziennikarzy tak wyglądała sesja Rady Miasta Puławy. Wszystko to za sprawą punktu w porządku obrad dotyczącego głosowania nad programem aktywizacji rodzin Romskich w Puławach. Temat  wywoływał emocje  jeszcze przed Sesją.

Zanim doszło do głosowania Radna PiS  Marzanna  Pakuła zawnioskowała o zdjęcie tego punktu z porządku obrad na sali zawrzało. Radny Paweł Maj zarzucał przewodniczącej RM Bożenie Krygier, że ta go nie zauważyła i udzieliła głosu Radnej Marzannie Pakule jako pierwszej, która złożyła przegłosowany później wniosek o usunięcie punktu z obrad. Radny Maj jak powiedział mediom chciał przedstawić inną propozycję aktywizacji Romów. Radna PiS Marzanna Pakuła zawnioskowała by cały projekt uchwały wycofać i poddać cały  programu aktywizacji konsultacjom społecznym- stwierdziła, że nie był on dostatecznie omówiony z mieszkańcami Puław. Temperatura na sali mocno się podniosła do wniosku o usunięcie punktu o aktywizacji Romów dołączył także Prezydent. Póki co w RM matematyka jest nieubłagana. Większość zadecydowała, że projekt uchwały w sprawie Romów został wycofany więc na ten moment sprawy nie ma. Radni chcą jednak wrócić do tematu jeszcze w grudniu.


Paweł Maj – radny RM Puławy


Marzanna Pakuła – radna RM Puławy

źródło: LPUradio.pl

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz