HomeInformacjeII Puławski Festiwal Gier Planszowych 2016 już w sobotę.

II Puławski Festiwal Gier Planszowych 2016 już w sobotę.

W sobotę 29 października w kawiarni Smok Puławskiego Ośrodka Kultury “Dom Chemika” odbędzie się Drugi Puławski Festiwal Gier Planszowych. Festiwal rozpoczyna się o 13.00.

Dla zainteresowanych sprawdzeniem swoich umiejętności w kilkunastu rodzajach gier dostępny będzie pokój gier tzw. game room. To centrum Festiwalu. Wzorem lat ubiegłych nie zabraknie stoisk z grami. Odbędą się także warsztaty, które przygotują chętnych do stworzenia strojów do tzw. Cosplay’ów. Impreza to nie tylko granie ale także prelekcja o tym jak można sfinansować wydanie swojej gry za pośrednictwem portali crowfoundingowych. Na uczestników czekają także LARP-y oraz sesje RPG. Gry planszowe i figurkowe cieszą się w Puławach coraz większą popularnością, przypomnijmy, że od kilku  miesięcy działa w Puławach projekt związany z tworzeniem Szkolnych Klubów Gier Planszowych, które powstają z inspiracji Spółdzielni “Inicjatywa” w Puławach, prowadzącej działający od roku sklep specjalizujący się w dystrybucji gier planszowych pod nazwą “Centrum aktywizacji szarych komórek przy użyciu gier planszowych “Grajdołek”. Niewątpliwie okazją do aktywizacji szarych komórek będzie sobotni festiwal zapraszamy do Smoka już od 13.00.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz