HomeFotorelacjeTrzy punkty Wisły w starciu ze Stalą Mielec (FOTO)

Trzy punkty Wisły w starciu ze Stalą Mielec (FOTO)

Dopiero siódmy mecz pomiędzy Wisłą a Stalą Mielec okazał się szczęśliwy dla Puławian. Piłkarze Roberta Złotnika po bardzo wyrównanym meczu pokonali w Mielcu Stal 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 54 min. Ivan Litwiniuk.

Nie było to porywające spotkanie z uwagi na to, ze żadna z drużyn nie chciała popełnić błędu, który mógłby kosztować stratę bramki. Mecz na tyle wyrównany, że kibice w pierwszej odsłonie nie zobaczyli strzału na bramkę, który zmusiłby do poważniejszej interwencji któregokolwiek bramkarza. w drugiej połowie obie drużyny nieco bardziej się ośmieliły i kibice mogli obejrzeć kilka akcji zakończonych strzałami w kierunku bramek. Strzelał m.in Sylwester Patejuk i Dawid Pożak. Kilka razy zakotłowało się w polu karnym Nazara Penkowetsa bez konsekwencji dla Wisły. w 54 minucie do podania Arkadiusza Maksymiuka dopadł Ivan Litwiniuk i umieścił piłkę w siatce bramki Marka Kozioła. Od tego momentu mocniej ruszyli gospodarze lecz ich akcje były na tyle nieporadne, że nie byli  w stanie zdobyć wyrównującego gola a Wiślacy konsekwentnie rozbijali ataki podopiecznych Zbigniewa Smółki.

Stal: 88. Marek Kozioł – 4. Robert Sulewski, 2. Sebastian Zalepa (3. Krzysztof Kiercz), 11. Michał Bierzało, 16. Adrian Liberacki – 7. Szymon Sobczak, 6. Piotr Marciniec, 19. Grzegorz Fonfara (10. Sebastian Szczepański), 31. Kamil Radulj, 14. Piotr Głowacki (15. Tomasz Prejs) – 20. Sebastian Łętocha.

Wisła: 12. Nazar Penkowets – 93. Fabian Hiszpański, 13. Michał Budzyński, 4. Mateusz Pielach, 17. Iwan Litwiniuk – 8. Dawid Pożak (18. Piotr Darmochwał), 97. Adrian Popiołek, 20. Arkadiusz Maksymiuk, 7. Patryk Słotwiński (14. Jakub Smektała), 25. Konrad Szczotka (26. Adam Patora) – 9. Sylwester Patejuk.

Foto: Marcin Szeląg

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz