HomeInformacjeJak pomóc dziecku pokochać świat książek ? (AUDIO)

Jak pomóc dziecku pokochać świat książek ? (AUDIO)

Jak pomóc dziecku pokochać świat książek ? To program realizowany w bieżącym roku szkolnym w Miejskim Przedszkolu Nr 7 w Puławach. Przedszkolaki wraz z wychowawcami odwiedzają różne, ciekawe miejsca, m.in Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, gdzie piloci czytali dzieciom książki, zakład fryzjerski oraz restaurację. Wszystko to po to aby pokazać dzieciom, że książki można czytać w nietypowych miejscach i korzystać z ich piękna.


Organizatorzy tej akcji chcą dotrzeć do szerszego środowiska, włączyć do realizacji programu różne osoby i instytucje. Robią to także po to by zachęcić niejednokrotnie zapracowanych rodzców by mimo wszystko  ci czytali dzieciom książki. Nauczycielki z MP nr 7 zaangażowały do współpracy oprócz Fundacji “Zarażamy Radością” także Centrum Terapii i Diagnozy “Inicjatywa”


Anna Matraszek – nauczyciel przedszkola nr 7 w Puławach.

Jednym ze sposobów na przekonanie się o tym, że książki można nie tylko czytać ale i śpiewać będzie zorganizowane 19 października o godz. 17.00  w Domu Chemika spotkanie z Mateuszem Laskowskim  (Lasio Companija) raperem z Dęblina, który nagrywanie płyt i koncertowanie łączy z działalnością charytatywną. Prowadzona przez niego Fundacja „Zarażamy Radością” opiekuje się potrzebującymi. Podczas spotkania Mateusz przeczyta  książkę i zaśpiewa piosenkę “Mały Książę”. Dochód ze spotkania zasili konto fundacji “Zarażamy Radością”.


Anna Matraszek – nauczyciel przedszkola nr 7 w Puławach.

foto: Anna Matraszek (archiwum)

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz