HomeInformacjePtakoliczenie 2016. (FOTO, AUDIO)

Ptakoliczenie 2016. (FOTO, AUDIO)

Liczenie ptaków może być bardzo wciągającym zajęciem. Wzorem lat ubiegłych  2 października odbędzie się puławskie ptakoliczenie. Ta coroczna akcja inwentaryzowania ptaków organizowana przez Zarząd Dróg Miejskich Wydział Zieleni Miejskiej na terenie naszego miasta cieszy się coraz większym powodzeniem.

Bohaterem tegorocznej edycji jest Kopciuszek* (łac.- Phoenicurus ochruros). Długość ciała: 14-15 cm. Smukły ptak mniejszy od wróbla. Samiec jest ciemnoszary z czarną twarzą, gardłem i piersią oraz białą wstawką na lotkach drugorzędowych. Ogon i kuper rdzawe, tylko środkowe sterówki czarne. Samica ciemnoszara z wyjątkiem rudego ogona. Kopciuszek jest jednym z gatunków, który świetnie przystosował się do życia mieście. Zabudowa miejska stanowi namiastkę górskich terenów, na których pierwotnie gniazdował. Występuje nawet w centrach wielkich miast, gdzie przy sztucznym oświetleniu jego głos rozbrzmiewa także w nocy. Poniżej Kopciuszek uchwycony w obiektywie Grzegorza Sierockiego.

Łukasz Kołodziej – Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Puławy.

Zbiórka w niedzielę 2 października o godz. 10.00 przy bramie wejściowej na dziedziniec Pałacu Czartoryskich.

foto: Grzegorz Sierocki
źródło: Wikipedia
Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz