HomePrawy do LewegoRęce precz od małp(eczek)! Prawy do Lewego.

Ręce precz od małp(eczek)! Prawy do Lewego.

 

kaminskiJak komuś szkodzi alkohol, niech pije mleko. Sławomir Kamiński.

Panie Lewy, Pan to masz marzenia jak ci Ruscy, co ukradli cysternę spirytusu, sprzedali, a pieniądze przepili.  Po jaką cholerę walczyć o małpki? Ja jestem przykładowo zwolennikiem pełnej wolności w dziedzinie wytwarzania i sprzedaży alkoholi. Moim zdaniem powinna panować totalna wolność, każdy powinien móc wytwarzać i sprzedawać to, co wytworzy – monopol państwa w tej dziedzinie uważam za skandaliczny. W tej wolności jednak nie możemy się zatracać i powinniśmy jasno powiedzieć, jakie są jej granice. Moim zdaniem nie powinno się leczyć za publiczne pieniądze chorób wywołanych alkoholizmem. Osoba, która spowodowała wypadek po kielichu powinna pokrywać wszystkie koszty z własnej kieszeni, mało tego, jestem zwolennikiem publicznej amputacji któregoś z losowo wybranych członków ciała. Czy moja propozycja jest zbyt daleko idąca? Spożywanie alkoholu jak i uzależnienie od niego wymaga dobrej woli, a nawet zaangażowania zainteresowanego. Jako brednie traktuję dramatyczne opowieści o uzależnieniu od alkoholu, bo takie były wymogi kulturowe. Polak nie kaktus, pić musi, to oczywiste i jak pije, to niech mu idzie na zdrowie, bo po to ludzie wymyślili alkohol, żeby niósł radość i pomagał sympatycznie spędzić czas, ale niech wiedzą, że – jak to mówiła moja Mama – jak komuś szkodzi alkohol, niech pije zsiadłe mleko.

 

nita_zbigniewRęce precz od małp ! Zbigniew j. Nita

Tym razem naprawdę się zdenerwowałem. Generalnie mam dystans do różnych pomysłów naszych polityków o ile nie ingerują one w chamski sposób w moją prywatność. Ale teraz żarty się skończyły. Idę na wojnę. O co? A w obronie „małpek”. Na pewno nie będę sam. Jesteśmy siłą. Mamy swoich ludzi w każdej partii, każdym ministerstwie, armii, policji, straży pożarnej, urzędach, szkołach i szpitalach. Wszędzie. Nie damy „małpkom” zrobić krzywdy.
Teraz wyjaśnienie. „Małpki” to popularna nazwa 100-u i 200-u gramowych buteleczek z wódką wszystkich chyba gatunków. Jeżeli chce się degustować a nie chlać na umór wystarczy kupić „małpkę” zamiast 0.5 czy 0.7 l. Wielcy Reformatorzy uważają inaczej. Resort Zdrowia, w czasie gdy budynek ministerstwa okupowali związkowcy puścił bąka o konieczności wprowadzenia zakazu sprzedaży alkoholu w „małpkach”. Bo niby Polacy z ich powodu za dużo piją. Pojawiła też sugestia jakiegoś niby-specjalisty, że należy ustalić taką cenę za gram wódki aby 05.l kosztowało 40-50 zł. Otóż jestem przekonany, że ci co wymyślają takie brednie sami mają kłopoty z piciem, albo robią to na kacu. Kto chce się solidnie napić  to i tak to zrobi. Czy to ważne, że kupi 0. 7 l a nie 7 „małpek” po 100 g? Efekt będzie taki sam. To do q….y nędzy osobista sprawa i urzędasom gówno do tego. Niestety, od pewnego czasu mam wrażenie, że ministerialni biurkowcy tylko szukają czego by tu jeszcze zabronić, nakazać i opodatkować. Co w zamian. Nic! A walkę z alkoholizmem poprzez likwidację „małpek” można o kant dupy potłuc. Byłem kiedyś na sejmowej komisji od tych spraw. Po nocy spędzonej w… nieważne oddech miałem trochę nieświeży. Siadłem z boczku obok faceta, który też najwyraźniej miał ciężką noc. Okazało się, że to znany specjalista od walki z alko. – Muszę wiedzieć z czym walczę – powiedział. Zaś urzędasy będą bić się z „małpami”. Jak to w polskim ZOO.
PS. Ciekawe czy Kolega przyłączy się ze swoim Prawym Sumieniem do obrony zagrożonego gatunku?

foto: gazetakrakowska.pl

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Prawy do Lewego to cotygodniowe "spotkanie" dwóch felietonistów Sławomira Kamińskiego i Zbigniewa Nity, autorów pozostających na różnych biegunach poglądów politycznych. Cykl Prawy do Lewego mamy nadzieję pobudzi naszych Czytelników do analizy różnych postaw i spojrzeń w poruszanych w portalu LPU24.pl, a już niebawem na antenie www.lpuradio.pl, tematach zarówno tych lokalnych, regionalnych jak i ogólnopolskich. Dla każdej tezy stawianej przez Prawego jest kontra przygotowana przez Lewego. Felietoniści PdL ustalili zasadę wymiany tekstów przed publikacją. W wyniku tego internetowego eksperymentu jesteście Państwo - nasi Czytelnicy świadkami powstania miejsca - platformy (cokolwiek by to nie oznaczało ;)) wymiany zdań i myśli. Zapraszamy do lektury w każdy piątek od rana. Prosimy także o wyrażanie swoich opinii.

Brak komentarzy

Napisz komentarz