HomeBlogCHF to też nasz kłopot. Obserwator

CHF to też nasz kłopot. Obserwator

Jest propozycja tak zwanej Ustawy Frankowej. Dotyczy ona indywidualnych kredytobiorców. A co z naszym Państwem, które jest największym kredytobiorcą. Przy czym struktura kredytu jest bardzo zła, bo bardzo duża część zadłużenia to zadłużenie w walutach obcych. Oznacza to, że każde osłabienie złotego zwiększa koszty jego obsługi.

I tutaj żadną ustawą frankową problemu nie da się załatwić. Wprawdzie Rząd deklaruje podjęcie działań zmierzających w poprawienie struktury zadłużenia. Ale te z natury rzeczy są ograniczone. Dlatego Rząd według mnie dogaduje się z bankami. Wy nie będziecie grać na osłabienie złotego a my nie uchwalimy zbyt kosztownej dla banków ustawy. Inaczej za znaczniejsze ulżenie frankowiczom zapłacilibyśmy wszyscy. Bo to my a nie mityczne państwo spłacamy długi Państwa Polskiego.
Obserwator.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz