HomeBlogNie tylko nam….. Obserwator.

Nie tylko nam….. Obserwator.

Ale i sobie samym szkodzą. Mówię to o nieuczciwych producentach, owoców, warzyw a szczególnie miodu. Spróbuję to wytłumaczyć na przykładach. W piątek, w warzywniaku, w którym często kupuję (można by rzec, u znajomej) kupiłem truskawki. Były słodkie, bardzo smaczne. W sobotę chciałem ponowić zakup, sądząc, że od tego samego dostawcy dostanę taki sam dobry towar. Aliści oznajmiono mi, że truskawki od tego dostawcy będą w poniedziałek. I były, i kupiłem. Tylko miały inny jakiś gorzko kwaśny smak, a małżonka po ich zjedzeniu dostała wysypki.

Jako żywo udałem się na konsultacje do znajomej zawodowej sadowniczki. Po konsultacjach oświadczyła, że po pierwsze: na niedzielę prognozowali deszcz i zapewne plantator dokonał oprysku przeciwko szarej pleśni. Gdyby to zrobił właściwym preparatem, który ma dwa dni karencji wszystko byłoby dobrze. Ale tenże preparat jest bardzo drogi. Dlatego w ramach oszczędności producent dokonał oprysku wg niej tańszym, ale z trzydziestodniowym okresem karencji. W rezultacie razem z witaminami wcinałem truciznę. Przestałem kupować truskawki w ogóle, jeśli był lub prognozowano deszcz. Na dodatek u mnie w domu stoi trzy ledwo napoczęte słoiki miodu, które sprzedający zachwalali, jako “prawdziwe”. Znam smak prawdziwego miodu i dlatego te słoiki z miodem stoją ledwo napoczęte. I miodu nie kupuję. Nie oznacza, że z niego rezygnuję. Po prostu spróbuje się umówić z pszczelarzem i kupić miód prosto z wirówki. A truskawki posadziłem na swojej działce.
Obserwator.
Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz