HomeWasze LPUBurza energetyczna. Rafał Suszek.

Burza energetyczna. Rafał Suszek.

Ostatnie dni w naszym kraju to okres burzliwy i to bardzo dosłownie. Jedną z bardziej uciążliwych dla ludzi konsekwencji zmian klimatu są przerwy w dostawie prądu.  Dlatego tak ważne jest by służby energetyczne w jak najkrótszym czasie dokonywały napraw, do tego niezbędna jest właściwa infrastruktura terenowa. Jej, jakość i dostępność stała się troską lokalnych parlamentarzystów. Poseł Gabriela Masłowska wystosowała do  PGE S.A. pismo w którym poprosiła Zarząd państwowej Spółki o rozważanie możliwość przywrócenia struktury organizacyjnej poprzez odtworzenie Rejonów Energetycznych, które zostały zlikwidowane przez poprzedni zarząd za przyzwoleniem koalicji PO-PSL.

(…) Panie Prezesie, nie lekceważmy dobrych, sprawdzonych rozwiązań w kwestii dostaw prądu, błyskawicznego usuwania awarii sieci przesyłowych.  Dotychczasowa struktura Rejonów Energetycznych przed „eksperymentami ówczesnej ekipy” jest godna przywrócenia. Bardzo proszę o ponowne przeanalizowanie zasadności i racjonalności Przeprowadzonej konsolidacji i powrót do dobrych polskich doświadczeń.

Sprawa powyższa dotyczy chwilowo powiatów janowskiego, kraśnickiego i lubartowskiego, ale jeśli w odpowiednim czasie nie zatrzymamy pewnych procesów i planów dotyczących Rejonów Energetycznych problem ciągłości dostaw energii może w najbliższym czasie dotknąć również nasz region.

Rafał Suszek – społeczny asystent Posła na Sejm RP Gabrieli Masłowskiej

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz