HomeBlogMajstersztyk ! Obserwator.

Majstersztyk ! Obserwator.

Za dwa tygodnie wchodzi w życie ustawa o tak zwanej dekomercjalizacji szpitali. Jeśli dobrze zrozumiałem jej zapisy to szykuje się mała rewolucja w funkcjonowaniu służby zdrowia. Wychodzi na to, że najlepiej będą się miały przyuczelniane szpitale kliniczne. Po prostu Państwo via uczelnie będzie mogło pokrywać straty tychże.

Również bogate samorządy będą mogły płacić nadwykonania własnych szpitali. W mojej ocenie w najgorszej sytuacji będą szpitale powiatowe przekazane Urzędom Marszałkowskim. Co ciekawe prawie wszystkie Urzędy Marszałkowskie są we władztwie koalicji PO z PSL-em. Ciekawe zagranie. Tylko czy dobre dla nas pacjentów. Ciekawe jak będzie z naszym szpitalem. Ja to,,cienko widzę”. Efekt skali (duża liczba usług) oraz samorządowe pieniądze mogłyby stworzyć warunki dla dobrej opieki szpitalnej dla Puławian. Ale póki, co działania idą w odwrotnym kierunku.
Obserwator.
Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz