HomePrawy do LewegoTrans…misja EURO 2016 Prawy do Lewego.

Trans…misja EURO 2016 Prawy do Lewego.

 

kaminski_slawomirSolorz  ty … Sławomir Kamiński.

Dostałem  niemoralną propozycję podobnie jak zresztą spora cześć internautów,  żeby … Solorza i Polsat.  Pan Solorz nie jest w moim typie, podobnie jak jego stacja, a poza wszystkim jestem ostentacyjnie i nieodwracalnie monogamiczny. Owa propozycja wynikała z faktu zakodowania przez niego przekazu z Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Napiszę wprost: bardzo mnie to zirytowało i moja pierwsza reakcja była ciężka w słowach. Wynika to z faktu, że jestem fanem piłki nożnej. Fanem, a nie fanatykiem i to raczej futbolu na poziomie klubowym niż reprezentacji narodowych (poza Polską,  bo tu to wiadomo -nie ma rozsądku). Piłka klubowa po prostu stoi na wyższym poziomie.
Pod memem z propozycją w stosunku do Solorza posypało się mnóstwo wpisów, że to Żyd i złodziej oraz  kawał …, bo zabiera ludziom rozrywkę, której tak bardzo potrzebują, a najgorsze jest to, że próbuje na tym jeszcze zarobić. Mnie dziwi fakt, że nie pojawiły  się tam bluzgi na inne stacje telewizyjne, bo nie wykupiły praw do transmisji i nie dały ich w otwartych kanałach, dziwi mnie też fakt, że nikt nie wiesza psów na UEFA za to, że żąda pieniędzy za transmisję.
Smuci mnie jednocześnie to, że te wszystkie osoby nie są w stanie skonstatować bardzo prostego faktu, że gdyby UEFA nie sprzedała za ogromny hajs praw do transmisji Solorzowi , to nie byłoby żadnych mistrzostw. Ktoś za to wszystko musi płacić. Więc płacimy my. Z racji tego, że nie mam zamiaru wspierać Polsatu, oglądam tylko mecze niekodowane, ale nie robię z tego powodu histerii. Bo przecież nie słyszałem, żeby ktoś nazywał złamasem restauratora za to , że nie wydaje głodnym darmowych obiadów na swój koszt. A tak swoją drogą, to ciekaw jestem, ilu z tych oburzonych w ostatnim czasie komukolwiek cokolwiek dało z tego, co kupiło na swoje potrzeby.
Mam nadzieję, że w kolejnym sezonie mecze Ligi Mistrzów będą transmitowane na otwartych kanałach, a jeśli nie, to cóż, boku sobie nie wyrwę i nie będę nikogo lżył z tego powodu.

nita_zbigniewEU…reka 2016 Zbigniew J. Nita

Przykro mi Kolego Prawy, ale tym razem polemicznie nie pogadamy. Nie będzie dramatycznego załamywania rąk, smagania Polsatu biczem satyry, czy wylewania dziennikarskich pomyj za coś tak błahego. Nie będzie z mojej strony świętego oburzenia z tej prostej przyczyny, że ani piłka nożna, ani żaden inny sport kompletnie mnie nie rajcuje. Tak, wiem, że to obraza majestatu ale co zrobię. Mam udawać? Informuję więc jasno i wyraźnie – ekscytacja piłką nożną, siatkową, koszykówką, kolarstwem, skokami na dwóch deskach, boksem czy inną gimnastyką jest mi obca. O sukcesach i klęskach tzw. biało-czerwonych najczęściej nie wiem nic i jakoś nie wpływa to negatywnie na moje życie. Może miałem trudne dzieciństwo, ale odkąd pamiętam widok stadionów, sal gimnastycznych i hal sportowych kojarzył mi się z zupactwem tzw. nauczycieli w-f, niezdrową rywalizacją, bezsensem przymusowego podciągania się na drążku, skakania przez skrzynię oraz smrodem spoconych ciał. Uważam również, że wyolbrzymianie wychowawczej roli sportu jest szkodliwe. Znam kilku, a może i więcej szkolnych sportowców, którzy „mają wyniki” i mięśnie, ale w głowach pusto. Jedyne co z trudem czytają to jakieś gazetki sportowe a egzamin z myślenia zdają wiedząc co to jest spalony albo nokaut. Większość pozostaje na tym etapie i potem kopie doły, stoi na zmywaku w Anglii albo targa wory cementu za Odrą. Tyle o sporcie. Teraz Solorz.
W domu mam satelitarny Polsat, ale o restrykcjach wobec kibico-telewidzów dowiedziałem się od Szanownego Pana. Natychmiast zerknąłem do sieci i mało nie umarłem ze śmiechu. Wszyscy o tym piszą. Kibo-widzowie nawołują do linczu, KRRiT będzie coś tam sprawdzać i wyjaśniać. Idę o zakład, że stacja Solorza zostanie w jakiś sposób ukarana. A dobrze mu tak, kapitaliście jednemu co tylko zabierać umie. Tylko, że to jest jego stacja i jego pieniądze. Telewizja to biznes. Oczywiście oprócz TVP Narodowej. A o biznes trzeba dbać. Całkowicie rozumiem Solorza, że chce zarobić na transmisji. Nie jest przecież Opieką Społeczną od rozdawania programów. Kto chce oglądać coś więcej niż ma w pakiecie, niech płaci, a nie wyciąga pilota po darmowe. Przynajmniej ja tak robię.

PS. Ewentualne wyzwiska, przekleństwa i groźby pod moim adresem kierować do właściciela lpu24.pl

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Prawy do Lewego to cotygodniowe "spotkanie" dwóch felietonistów Sławomira Kamińskiego i Zbigniewa Nity, autorów pozostających na różnych biegunach poglądów politycznych. Cykl Prawy do Lewego mamy nadzieję pobudzi naszych Czytelników do analizy różnych postaw i spojrzeń w poruszanych w portalu LPU24.pl, a już niebawem na antenie www.lpuradio.pl, tematach zarówno tych lokalnych, regionalnych jak i ogólnopolskich. Dla każdej tezy stawianej przez Prawego jest kontra przygotowana przez Lewego. Felietoniści PdL ustalili zasadę wymiany tekstów przed publikacją. W wyniku tego internetowego eksperymentu jesteście Państwo - nasi Czytelnicy świadkami powstania miejsca - platformy (cokolwiek by to nie oznaczało ;)) wymiany zdań i myśli. Zapraszamy do lektury w każdy piątek od rana. Prosimy także o wyrażanie swoich opinii.

Brak komentarzy

Napisz komentarz