HomeBlogStrategia żniw. Obserwator

Strategia żniw. Obserwator

Strategia żniw to jeden ze sposobów prowadzenia „biznesu”. Sęk w tym, że szpitale zostały włączone do biznesowego sposobu działania, wyłączając je ze sfery użyteczności publicznej. Strategia żniw polega na tym, że eksploatuje się podmiot gospodarczy do tzw. imentu, nie myśląc o przyszłości. Po prostu wziąć, co swoje (jak najwięcej) a inni niech myślą, co z tą pozostałością zrobić. I wzięto. Byli tacy radni powiatowi, co się temu sprzeciwiali.

Na przykład były radny Sławomir A. Kamiński głośno domagał się o pozostawienie stacji dializ w strukturach szpitala, jako działu mogącego generować stałe przychody. I wyborcy nie wybrali Go na następną kadencję. A jest ich wielu. SP Z.O.Z. Puławy zatrudnia ok. 1000 pracowników. Z rodzinami i znajomymi to kilka tysięcy.  I co? Do kogo teraz pretensje? Ministerstwo Zdrowia planuje zmiany zapobiegające wymuszanej sytuacją ekonomiczną szpitali prywatyzacji. Tylko czy puławski szpital doczeka ? Niektórzy mówią, że niewiele da się zrobić. Da tylko trzeba chcieć. Miasto może zamówić w szpitalu drogie usługi. Zawsze można coś wymyśleć. Tylko, komu by się chciało.
Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz