HomeWywiadyJeżeli ktoś ma zarzuty wobec moich działań wystarczy z tym pójść do sądu. (WYWIAD)

Jeżeli ktoś ma zarzuty wobec moich działań wystarczy z tym pójść do sądu. (WYWIAD)

Gmina prowadzi jasną politykę finansową. Jeżeli ktoś ma jakieś wątpliwości, wystarczy przyjść na komisje lub sesje Rady Gminy, gdzie dokonywane są zmiany w budżecie, co jest normalne w każdej gminie – rozmowa z Marcinem Łaguną wójtem  Gminy Wąwolnica.

– Panie Wójcie mieszkańcy Gminy zbierają podpisy pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie Pańskiego odwołania.
– Jest to inicjatywa mieszkańców i nie mogę im tego zabronić. Pomysł ten zrodził się na spotkaniu z mieszkańcami Karmanowic gdzie podczas rozmów rozważaliśmy zmiany organizacyjne w tutejszej Szkole Podstawowej. Liczyłem się z tym, że taka inicjatywa może powstać, ponieważ rozmawiając z wieloma samorządowcami, wójtami czy burmistrzami w kontekście zmian oświatowych zawsze taka się pojawiała. Zarówno ja jak i  Radni nie zostaliśmy wybrani po to aby podejmować tylko łatwe i proste decyzje. Mamy przykład tragicznej sytuacji Puławskiego Szpitala gdzie również wiele decyzji będzie trudnych i pewnie nie dla wszystkich zrozumiałych.
– Inicjatorzy zbiórki podpisów pod referendum mają zastrzeżenia do prowadzonej przez Pana  jak twierdzą niezbyt przejrzystej polityki finansowej w Gminie – to poważny zarzut.
– Gmina prowadzi jasną politykę finansową. Jeżeli ktoś ma jakieś wątpliwości, wystarczy przyjść na komisje lub sesje Rady Gminy, gdzie dokonywane są zmiany w budżecie, co jest normalne w każdej gminie. Trudno tu cokolwiek więcej skomentować. Znamienne jest to, że jeden z inicjatorów inicjatywy referendalnej, startujący w ostatnich wyborach na wójta gminy, chciał po wyborach  pracować w gminie ale za dużo większe pieniądze niż obecny na stanowisku doradcy Pan Grzegorz Dunia, człowiek z 20 letnim doświadczeniem w samorządzie.
– Myśli Pan, że chodzi tu o rozgrywki personalne i  że „punktem zapalnym” może być zatrudnienie Grzegorza Duni ?
– Mogę powiedzieć, że Pan Dunia już się spłacił. W tym roku wywalczył dodatkowe pieniądze z FOGR dla gminy oraz bierze czynny udział  w dużym projekcie wodno-kanalizacyjnym (85% dofinansowania) oraz drogowym z PROW (63% dofinansowania) i jest realnym wsparciem. Chyba o to nam chodzi żeby było lepiej prawda?
– Czy będzie Pan reagował na zarzuty stawiane przez inicjatorów, czy zamierza Pan rozmawiać z mieszkańcami o tym np., że argumenty przedstawiane przez Pana przeciwników są nieadekwatne do sytuacji ?
Będę rozmawiał z mieszkańcami i przekażę rzetelne informacje na ten temat. Bardzo łatwo jest rzucać przeróżnymi zarzutami, a każdy z podanych tutaj nie jest prawdziwy. Tak jak już mówiłem wszystko zaczęło się w szkole w Karmanowicach. Jestem otwarty na dialog. Jeżeli ktoś ma zarzuty wobec moich działań wystarczy z tym pójść do sądu, to naprawdę proste i daje jasną odpowiedz. Ja zrobię wszystko aby tą naszą gminę dźwignąć ale to już w rękach mieszkańców.
Dziękuję za rozmowę.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz